Trend

18 Nisan 2019 15:18

Huawei üç ön kameralı telefon yapıyor!

Huawei üç ön kameralı telefon yapıyor!

Huawei üç ön kameralı telefon yapıyor!

  • 20
  • 0

Huawei üç ön kameralı telefon geliştiriyor. Şirket, anavatanı Çin’de CNIPA’ya ( Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) yeni bir patent başvurusunda bulundu.

Bir akıllı telefonun boyutu göz önüne alındığında mobil cihazlardaki kamera deneyimi hiçbir zaman profesyonel kameraların düzeyine gelemeyecektir, fakat üreticiler sensör sayısını artırarak biraz olsun aradaki farkı azalmak istiyor.

Huawei üç ön kameralı geliştiriyor

Geçen yıldan bu yana mobil kamera dünyasında önemli gelişmeler yaşandı. Dünyanın üç arka kameralı telefonu Huawei P20 Pro, dört kameralı telefon Galaxy A9 ve beş arka kameralı telefon Nokia 9 görücüye çıktı.

Huawei şimdi de üç ön kameraya sahip bir telefon geliştiriyor. Ortaya çıkan patent görüntülerinde üç kameranın küçük bir çentik üzerine sığdırıldığı görülüyor. Alt bölümde home butonunun yer alıyor olması bizlere şaşırttı, zira üreticiler artık bu tasarım anlayışını geride bırakıyor. Bu görüntülerin cihazın nihai tasarımı olacağına ihtimal vermiyoruz.

Selfie modası hala tüm dünyayı kasıp kavuruyor ve eminiz ki  üç ön kameralı bir telefon çok sayıda kullanıcının ilgisini çekecektir.

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın