Trend

18 Nisan 2019 15:18

Kış Mevsimi Finaline İsmini Yazdıracak Takımlar Bu Hafta Sonu Belli Olacak

Kış Mevsimi Finaline İsmini Yazdıracak Takımlar Bu Hafta Sonu Belli Olacak

Kış Mevsimi Finaline İsmini Yazdıracak Takımlar Bu Hafta Sonu Belli Olacak

  • 93
  • 1

Bu hafta sonu Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsim Finalinde hangi takımlar ismini finale yazdıracak? Bu hafta sonu oynanacak maçlardan ilk bilgileri sizinle paylaşıyoruz. Ve bu maçlarla alakalı ufak analiz ve tahminlerimiz olacak. Yorumlarda sizlerde fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu haftasonu çok önemli iki maç bizi bekliyor. Acaba finale hangi iki takım çıkacak? Yazımızın devamında takımları tanıyıp, ufak analizler ve tahminler yapacağız.

Royal Youth vs Bahçeşehir Supermassive

Bahçeşehir Supermassive vs. Royal Youth (6 Nisan 2019 Cumartesi)

Öncelikle takım kadrolarından başlayalım devamında analizimize ve tahminimize geçelim.

Bahçeşehir Supermassive

Üst: fabFabulous
Orman: Stomaged
Orta: Frozen
Alt: Zeitnot
Destek: Wolf

Royal Youth

Üst: Armut
Orman: Closer
Orta: GBM
Alt: Pilot
Destek: Dumbledoge

Analiz: Bu maçta en kritik nokta Royal Youth'un üst, orman ve orta koridor üçlüsü olacaktır. Çünkü bu üç koridorun ortası yok. Ya çok iyiler ya da çok kötü. Ya rakibi aşağılıyorlar ya da aşağılanıyorlar. Ligde çoğu zaman rakiplerine zorlu dakikalar yaşatsalarda, ligin son haftalarına doğru (yerlerinin garantileşmesiyle birlikte) iyice düşüşe geçtiler. Ama çeyrek final müsabakasında Dark Passage'ı 3-0 yenerek bize gerçek Royal Youth'u gösterdiler. Dediğimiz gibi bu serinin kilit noktası üst, orman ve orta koridor eşleşmeleri olacak. Bu 3 koridora bireysel olarak bakacak olursak, bize göre Armut, fabulous eşleşmesinde Armut bir adım önde. Closer, Stomaged eşleşmesinde ise Stomaged'ın rakibine göre daha tecrübeli olduğu için bir adım önde olduğu düşünüyoruz. Orta koridor eşleşmesinde ise Frozen'ın ciddi anlamda üstünlük kurmasını bekliyoruz. Alt koridor eşleşmesinden hiç bahsedemedik, bize göre alt koridorda Supermassive oyuncularının rakiplerine göre bir tık üstün olduğunu düşünüyoruz ama bu üstünlüğü koridor aşamasında her iki takımdan da göremeyeceğiz. 

Tahmin: 3 - 1 (Bahçeşehir Supermassive)

 

1907 Fenerbahçe E-Spor vs. Galatasaray E-Spor (7 Nisan 2019 Pazar)

Öncelikle takım kadrolarından başlayalım devamında analizimize ve tahminimize geçelim.

1907 Fenerbahçe E-Spor

Üst: Ruin
Orman: Kirei
Orta: Bolulu
Alt: Hades
Destek: Japone

Galatasaray E-Spor

Üst: Hioss
Orman: Taikki
Orta: Godbro
Alt: Madness
Destek: Tolerant

Analiz: İki takımı ligde iki kere izledik, iki maçta da Fenerbahçe lehine o kadar büyük farklar vardı ki sanırım kimse Galatasaray'ın bu seriyi kazanabileceğini düşünmüyordur. Ama geçtiğimiz haftasonu Doğuş Üni. Aurora'ya karşı aldığı 3-0'lık galibiyet bu maçın sandığımız kadar kolay olmayacağını açıklıyor. Fakat Aurora'ya karşı oynadığı üç maçın ikisininin erken safhasını kötü oynayan Galatasaray, bize göre Fenerbahçe'ye diş geçiremeyecektir. Özellikle üst ve orman ve orta koridorlarına çok güvenen Fenerbahçe, Galatasaray'ın alt koridor ikilisini durdurmayı deneyecek. Bize göre alt koridordan inanılmaz bir fark açılmadığı sürece Fenerbahçe, Galatasaray'a oyun vermeyecektir.

Tahmin: 3 - 0 (1907 Fenerbahçe E-Spor)

 

Biz bu dört takıma da başarılar diliyor, iyi olanın kazanmasını istiyoruz. Maçları izlemek isterseniz diye aşağıya Twitch linkini bırakıyoruz.

www.twitch.tv'de RiotGamesTurkish'den canlı video izleyin

Yorumlar (1)

  1. User for comment

    Emirhan - 07 Nisan 2019

    Her şey güzel düşünceleriniz çok iyi ama Galatasaray 3-2 yener bu arada

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın