Trend

18 Nisan 2019 16:02

Netflix Altyazılarını Anlık Olarak Çeviren Uygulama: Mate

Netflix Altyazılarını Anlık Olarak Çeviren Uygulama: Mate

Netflix Altyazılarını Anlık Olarak Çeviren Uygulama: Mate

  • 71
  • 0

Anlık olarak çeviri yapabilen bir uygulama olan Mate, Netflix kullanıcılarının dizileri izlerken aynı anda dil öğrenmelerine yardımcı olmayı hedefliyor.

Anlık olarak çeviri yapabilen bir uygulama olan Mate, Netflix kullanıcılarının dizileri izlerken aynı anda dil öğrenmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Uygulama böylelikle boş vakitlerin de değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

Öncelikle Mate'in kullanımının çok kolay olduğunu belirtmek istiyorum. Uygulamayı Chrome, Firefox, Edge ve Opera tarayıcılarınız için eklenti olarak indirebiliyorsunuz. Mate, mac ve iOS cihazlarınız için uygulama formatında da mevcut. Eklentiyi indirdikten sonra ekstra hiçbir şey yapmanız gerekmiyor. Akabinde Netflix'ten bir içerik açıyorsunuz. Bu noktada mümkün olduğunca altyazıyı kendi ana diliniz olmayan bir dilden seçmenizi tavsiye ederim. Daha sonra ister belirlediğiniz kelimenin, isterseniz bir cümlenin üzerine tıkladığınızda arkada devam eden dizi ya da filmi hiç bozmadan otomatik olarak çeviri ekranda beliriyor. Üstelik merak ettiğiniz kelimenin hemen hemen tüm sözlük anlamlarını bulmanız da Mate sayesinde mümkün oluyor.

netflix içeriklerini çeviren uygulama mate

Dünya çapında 550 bin kullanıcısı bulunan Mate ile şu anda 103 farklı dilde çeviri yapabilmek mümkün oluyor. Uygulamanın geliştiricileri gelecek dönemde bu sayının artmasını planlıyor. Mate ile yaptığınız çevirileri dosya olarak da kaydedebiliyorsunuz. Üstelik eğer isterseniz Mate dönem dönem minik quiz'ler de yapıp dili ne kadar geliştirdiğinizi öğrenmenize yardımcı oluyor.

Mate'i denemek için buradan hangi tarayıcıyı kullandığınızı seçip cihazınıza indirebilirsiniz. Aşağıdaki videodan da uygulamanın nasıl çalıştığına göz atabilirsiniz.

Kaynak: webrazzi.com

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın