Trend

18 Nisan 2019 15:30

YouTube da interaktif dizi ve film işine giriyor

YouTube da interaktif dizi ve film işine giriyor

YouTube da interaktif dizi ve film işine giriyor

  • 23
  • 0

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Netflix üzerinden yayımlanan Black Mirror: Bandersnatch ile oldukça başarılı bir iş ortaya koyan Netflix, ayrıca interaktif film işine de ağırlık vereceğini açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde Netflix’in yeni orijinal interaktif içeriği olan ‘’Doğaya Karşı Mücadele’’ dizisi ile karşımıza çıkacak olan Netfix, anlaşılan başka firmalarda ilham olacak gibi duruyor.

Youtube, Netflix'e özendi!

Zira YouTube bu İnteraktif Dizi ve film işini oldukça sevmiş olacak ki ortaya çıkan bir Bloomberg’in yaptığı habere göre interaktif diziler, programlar ve canlı özel içerikler geliştirecek gibi duruyor. Bloomberg’in yaptığı haberde dikkatimizi çeken en önemli detayda YouTube özel bir ekip kurarak, interaktif içerik hazırlayacak özel bir içerik kurmak üzere olduğu söyleniyor. Aslında Youtube interaktif reklam hazırlama konusunda oldukça tecrübeli. Daha öncesinde genellikle ABD kıtasında yer alan birkaç başarılı reklam içeriği ortaya çıkarmıştı. Şimdi de bu içeriklerini orijinal bir şekilde kendilerine ait dizi ve filmlerle ortaya oldukça ilginç içerikler çıkartacak gibi duruyor. 

Daha öncesinde YouTube orijinal içeriklerinin büyük bir kısmını iptal ettiğini sizlere aktarmıştık. Bunun en büyük nedeni ise yenilenmeye gitmesi ve farklı içerikler üretmek istemesiydi. Anlaşılan interaktif video içerikleriyle kullanıcıya daha fazla hitap etmek isteyecek gibi duruyor.

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın