Trend

25 Ocak 2020 02:10

2019 Ocak ayından bu yana en çok indirilen uygulamalar belli oldu

2019 Ocak ayından bu yana en çok indirilen uygulamalar belli oldu

  • 427
  • 0

Dünyada 2019 ocak ayından bu yana en çok indirilen uygulamalar belli oldu. Şaşırılmayacak bir şekilde WhatsApp, 223 milyon yeni indirmeyle listenin başını çekiyor.

Sensor Tower'ın Store Intelligence platformundan alınan verilere göre 2019 yılının ilk üç aylık dönemine ait uygulama indirme verileri açıklandı. En çok indirilen uygulamaların sırasını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Her iki platformda da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

Her iki platformda da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar

İlk 10 uygulama, geçtiğimiz yılın son çeyreğiyle aynı şekilde tekerrür ediyor ve ilk 5’te de sıra değişikliği olmadı. Video düzenleme uygulaması Biugo ve fotoğraf düzenleme uygulaması PicsArt, bu çeyrek içerisinde ilk 20’ye girmeyi başardı.

AppStore’da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

AppStore’da en çok indirmeye sahip olan uygulamalar

AppStore’da TikTok, ilk çeyreğin en çok indirilen uygulaması oldu. YouTube ise 2. Sıraya yerleşti. Twitter ise 11,7 milyon indirmeyle 16. Sırada yer alıyor ki bu Twitter’ın 2015 yılından beri elde ettiği en yüksek sayı.

Google Play’de en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:

Google Play’de en çok indirmeye sahip olan uygulamalar:Google Play’de ise WhatsApp, 199 milyona yakın indirme sayısıyla tahtını korudu. Dört adet Facebook uygulaması ilk 5’te yer alırken bunların üç tanesi (WhatsApp, Messenger ve Facebook), 150 milyon indirme sayısını aştı. YouTube Kids ve YouTube Music ilk 20’ye giriş yaparken, TikTok ise yine 3. Sırada yer aldı.

Kaynak: sensortower

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın