AÖF yaz okulu sınavları online olacak

AÖF yaz okulu online olacak

Anadolu Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Fuat Erdal, AÖF yaz okulu sınavlarının online olacağını duyurdu

Anadolu Üniversitesi Rektörü’nün sosyal medyadan yaptığı açıklama

Değerli Açık öğretim Öğrencilerimiz, aldığımız her kararda önceliğimiz sizin sağlığınız ve geleceğiniz olmuştur. Bu doğrultuda yürüttüğümüz yoğun çalışmalar sonucunda yaz okulu sınavlarının online yapılması kararını aldık. Hepinize sağlıklı günler ve başarılar diliyorum.

Anadolu Üniversitesi resmi Twitter Hesabı ise bu paylaşımla kararı doğruladı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat ERDAL başkanlığında 18 Ağustos 2020 tarihinde toplanan Üniversitemiz Senatosu, Yükseköğretim Kurulunun 13.08.2020 tarihli üniversitelerin eğitim öğretim takvimlerini 1 Ekim 2020 tarihi sonrasında başlayacak şekilde planlamaları isteğini, birçok ülkede yurtdışı Açıköğretim sınavlarının yüz yüze yapılmasının mümkün olmadığını, örgün öğretimde de yaz okulu sınavlarının çevrimiçi yapılıyor olmasını, Milli Eğitim Bakanlığı‘nın uygulamalarını ve Sağlık Bakanlığı‘nın salgının devam etmekte olduğuna dair bilgilendirmeleri ve genel tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak, 2019-2020 sınavlarının da, ölçme ve değerlendirmenin daha sağlıklı yapılmasına ilişkin önemlerin de alınmasıyla, çevrimiçi (online) olarak yapılmasına karar vermiştir.

AÖF Yaz Okulu Sınav Tarihleri

AÖF Yaz Okulu sınavlarının 5 Eylül’de yapılacağı daha önce açıklanmıştı. 20 Ağustosta Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesinden sınav tarihleri konusunda şu açıklamayı yaptı.

Yeni Koronavirüs önlemleri kapsamında, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin Yurtiçi ve Yurtdışı Programlarının 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu Sınavları, İnternet tabanlı ortamlarda yapılacaktır.

Yaz Okulu Sınavları, 05 Eylül 2020 Cumartesi gününden başlayarak 09 Eylül 2020 Çarşamba günü 23.59’a kadar (Türkiye saatiyle) 5 gün erişime açık olacaktır.

Sağlıklı günler ve başarılar dileriz.