Trend

29 Ocak 2020 02:07

Instagram hikayelerini artık keşfet sayfalarında göreceğiz

Instagram hikayelerini artık keşfet sayfalarında göreceğiz

  • 394
  • 0

Instagram, hikayeler özelliğine yenilik getirmeye doymuyor. Instagram, insanların kendi ilgi alanlarındaki hikayeleri keşfedebileceği yeni bir Keşfet sistemi hazırlıyor.Hikayeler için beğenme özelliği olmadığından kullanıcıların karşısına çıkarılacak Hikayeler, beğendikleri ve takip ettikleri sayfalara benzer sayfalardan gösterilecek.

Instagram'ın Keşfet sayfasının gezinti çubuğunda IGTV ve Mağaza kısayollarının yanı sıra seyahat, yiyecek ve tasarım gibi konular yer alıyor. Bu kategoriler, aynı zamanda Keşfet sayfasındaki diğer içerikler gibi büyük alanlarda da gösterilecek. Alışveriş için bu karelere dokunmak giyim, güzellik ve ev dekorasyonu gibi farklı kategorilerin açılmasını sağlayacak. IGTV içinse yatay kaydırma yerine dikey kaydırma şeklinde bir keşfet sayfası geliştirildi.

instagram story

Instagram ürün lideri Will Ruben, konuyla alakalı olarak "Keşfet'in Instagram'daki ilgi alanlarınızla alakalı içeriği tam bir şekilde göstermesi için çalışıyoruz. IGTV ve Market'i Keşfet deneyiminin büyük bir parçası haline getirmek için yatırım yapıyoruz. Daha sürükleyici bir deneyim sunmak istiyoruz. Böylece insanlar içerikle aktif olarak etkileşime girebilecek ve keşfetmek istedikleri konularda daha spesifik olabilecek" açıklamalarını yaptı. Ayrıca bu açıklamalar, Instagram'ın IGTV'den vazgeçeceği iddialarına da bir cevap niteliğinde.

Artık Keşfet bölümündeki karelerde otomatik olarak oynatılan hikayeleri görmeye başlayacağız. Herhangi birine dokununca Hikaye izlenebilecek ve normalde olduğu gibi Hikayeler arasında geçiş yapılabilecek. Örneğin kullanıcı, köpeklerle ilgili bir hikayeye dokunursa köpeklerle ilgili daha fazla hikaye görmeye başlayacak.

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın