Trend

19 Ekim 2019 14:47

Instagram'ın Direct Uygulaması Yayın Hayatına Son Veriyor

Instagram'ın Direct Uygulaması Yayın Hayatına Son Veriyor

  • 269
  • 0

Gelecek aydan itibaren Direct uygulamasını desteklemeyi bırakacağını belirten şirket, konuşmaları doğrudan Instagram uygulamasına taşıyacak. Yani Instagram üzerinden mesajlaşma tarih olmuyor. Sadece Direct uygulaması kapanıyor.

2017'nin Aralık ayında mesajlaşma özelliğini Direct adı altında ayrı bir uygulama olarak yayınlayan Instagram, geri adım atıyor. Daha önce Instagram'da mesajlaşmak isteyen kişileri Direct uygulamasını indirmeye teşvik eden şirket, bugün kullanıcılara bir bildirim göndererek Direct uygulamasını kaldıracağını duyurdu. 

Görüntülenen bildirimde gelecek aydan itibaren uygulamayı desteklemeyeceğini belirten şirket, konuşmaları doğrudan Instagram uygulamasına taşıyacak. Bir çok kullancının hayatında bir şey değiştirmeyecek olan bu karar Facebook'un mesajlaşma uygulamaları stratejisi için büyük bir adım. 

instagram direct uygulamasını kapatıyor

Hatırlarsanız şirket, Instagram'dan önce Messenger'ı da Facebook'tan ayırarak, tek başına bir uygulama olarak piyasaya sürmüştü. Süreç içinde işletmeler için bir reklam aracına dönüşmeye başlayan ve anlık oyunlar gibi bir çok özelliğe kavuşan Messenger da Direct ile aynı kaderi paylaşıyor olabilir. Zira yakın zamanda Messenger'ın Facebook mobil uygulamasına geri dönmeye hazırlandığını sizlere aktarmıştık.

Şirketin mesajlaşma uygulamalarıyla ilgili attığı bu geri adım, Zuckerberg'in bir süre önce duyurduğu mesajlaşma altyapısıyla ilişkili olabilir. Ocak ayından bu yana WhatsApp, Messenger ve Instagram uygulamaları arasında çapraz mesajlaşma üzerinde çalışan şirket, bu alt yapıyı hayata geçirmek için Direct uygulamasını devre dışı bırakmış olabilir. 

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın