Trend

26 Ocak 2020 09:13

Instagram, Takipçi Sayısını Gizlemeyi Test Ediyor

Instagram, Takipçi Sayısını Gizlemeyi Test Ediyor

  • 378
  • 0

Instagram insanların sayıdan çok paylaştıkları içeriğin kalitesine odaklanmasını istiyor. Bu yüzden takipçi sayısını gizlemeyi test ediyor.

Instagram kullanıcılarının daha fazla beğeni almak için aşırıya kaçan davranışlarda bulunması, daha fazla takipçiye sahip olmak için türlü numaralar gerçekleştirmesi, instagram'ı rahatsız ediyor. Ve bunun için kullanıcıların beğeni sayılarından ziyade içerik kalitesine odaklanmalarını istiyor.

Sosyal medya uzmanı Matt Navara tarafından paylaşılan bir tweete göre Instagram, takipçi ve takip edilen sayılarının görülmediği profil tasarımını test etmeye başlamış durumda. Aşağıdaki ekran görüntüsünden inceleyebileceğiniz m_28mh adlı profil, Arap alfabesine sahip olduğundan tam olarak anlaşılmayabilir ancak takipçi sayısının yazmadığı net bir şekilde görülüyor.

instagram takipçi sayısını gizliyor

Takipçi sayısının ve takip edilen sayısının görülmüyor olması, kullanıcıların daha fazla takipçiden ziyade daha ‘nitelikli’ takipçiler kazanmak istemelerine neden olacak. Instagram, aynı politikanın gönderiler için de geçerli olmasını istediğinden Kanada’daki bazı kullanıcılarla beğeni sayısını kaldırmayı test ediyor.

Beğeni ve takipçi sayılarının görülmediği bir senaryoda kullanıcılar, yalnızca içerik kaliteleri ile ön plana çıkabilecekler. Bu nedenle sırf daha fazla beğeni almak için yüksek yerlere çıkanlar, takipçi artırmak için çekiçle heykel kıranlar ortadan kalkacak. En azından Instagram’ın umudu bu şekilde.

Kaynak: webtekno

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın