Trend

19 Ekim 2019 14:57

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Yaz Tatili Uygulamasını Duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, Yeni Yaz Tatili Uygulamasını Duyurdu

  • 246
  • 0

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni bir eğitim öğretim takvimi hazırladı. Bakan Ziya Selçuk tarafından duyurulan bu yeni takvim modelinde, öğrenciler dönem içerisinde birer haftalık ara tatil yapacaklar. Bu tatillerde öğrencilerin konu eksiklerini gidermesi amaçlanıyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okul döneminin ve tatillerin daha verimli olabileceğini düşündükleri yeni bir model hazırladıklarını duyurdu. Hazırlanan yeni eğitim öğretim takvimine göre öğrenciler, güz ve bahar dönemlerinde birer haftalık ara tatil yapacaklar. Öğrencilerin dört gözle bekledikleri sömestr tatili aynı şekilde uygulanmaya devam edecek. Yaz tatili ise yapılan bu çalışmayla birlikte 2 hafta kısalacak.

Hazırlanan takvimin detaylarına gelecek olursak; öğrenciler 2019-2020 güz dönemine 9 Eylül 2019'da başlayacaklar. Kasım ayına kadar normal süreçte öğrenimlerine devam edecek olan öğrenciler, 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında ara tatil yapacaklar. Hafta sonları da bu sürenin içerisine eklendiğinde öğrenciler toplamda 9 günlük bir tatil yapmış olacaklar. 25 Kasım'da yeniden başlanacak olan öğrenim süreci, 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Öğrenciler bahar dönemine  3 Şubat 2020'de başlayacaklar ve nisan ayına kadar normal öğrenim süreci devam edecek. Nisan ayına gelindiğinde, yine hafta sonu tatilleri de eklendiği zaman toplamda 9 günlük ikinci bir ara tatil verilecek. Bu ara tatil 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde yapılacak. 13 Nisan itibarıyla öğrenimlerine devam edecek olan öğrenciler, 19 Haziran 2020'de öğrenim senesini tamamlamış olacaklar. Yaz tatili süresi de 11 hafta olacak.

Yapılan açıklamalarda, öğrencilerin kendi eksiklerini tamamlayabilmeleri için böyle bir kararın alındığı vurgulandı. Böylelikle öğrenciler, 1 haftalık ara tatillerde hem eksik konularını giderebilecekler hem de dinlenecekler.

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın