Trend

29 Ocak 2020 02:11

Sony Mobile Türkiye ve Orta Doğu'dan çekiliyor

Sony Mobile Türkiye ve Orta Doğu'dan çekiliyor

  • 292
  • 0

Sony Mobile Türkiye’den çekiliyor haberleri gerçek oluyor. Her ne kadar Sony Mobile ülkemizdeki ofisini kapatmış olsa da ülkemizde halen Sony telefonlar aracı firmalarla satışa çıkmakta. Sony Mobile mali krizin yanında sadece Türkiye değil orta doğunun büyük bir kısmı da etkilenmiş durumda.

Sony Mobile Türkiye ve Orta Doğu kapanıyor!

Bir süredir akıllı telefon pazarında işleri istediği gibi gitmeyen Sony Mobile büyük bir yapılanma içerisine giriyor. Önümüzdeki dönemde daha çok 5G odaklı çalışmak isteyen firma bununla beraber birçok ülke pazarından çekilmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’deki ofislerini kapatmış olsalar da resmi bir şekilde çekilme durumu söz konusu değildi. Bugün Sony Mobile’ın ortaya çıkan yeni Pazar planına göre hangi ülkelerde ağırlıklı olarak çalışacaklarını açıkladılar. Ortaya çıkan bilgilerde Japonya, Tayvan, Hong Kong ve Avrupa ülkelerine daha fazla ağırlık verileceği görülüyor. Bununla beraber ABD ve Çin pazarından zaten uzun bir süre önce çıkmışlardı. Zira Çin’de diğer firmaların yanında hiçbir varlık gösterememiş ve ABD’de ise Apple’ın oldukça gerisinde kalmışlardı. 

Son olarak Sony Mobile 2020 yılının Mart ayına kadar yeniden yapılanmayı tamamlamayı planlıyor. Bu sayede mali yıl sona ermeden akıllı telefon pazarında istedikleri hedeflere ulaşabilecekler. 

Yorumlar (0)

Yorumunuz başarıyla gönderildi. Editör onayından geçtikten sonra sayfada yayınlanacaktır.
Yorumunuz iletilirken bir hatayla karşılaşıldı. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Yorum Yapın